Joe Chal: – Winston Churchill stracił na śmierci gen Sikorskiego!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Można by się zastanawiać dlaczego Polski Instytut Pamięci Narodowe IPN po przeprowadzonych badaniach ekshumowanych zwłok najwybitniejszego polskiego wojskowego dowódcy z okresu II wojny światowej jakim niewątpliwie był gen Sikorski nagle zakończył i umorzył swoje postępowanie nie wnosząc nic do sprawy poza tym, iż nie stwierdzono oznak zabójstwa wodza (śladu po kuli).

Foto: gen Władysław Sikorski;

Jeszcze przed sprowadzeniem ciała generała wielu snuło domysły, że w kręgu podejrzanych o tą zaplanowaną zbrodnię są: premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill, Generalissimus Józef Stalin i podwójny agent Kim Philby.

Foto: Kim Philby

Oficjalne źródła podają, że lider polskiego emigracyjnego rządu Władysław Sikorski zmarł w wieku 62 lat w katastrofie lotniczej na morzu śródziemnym w rejonie Gibraltaru.

Temu faktowi zaprzecza jednak raport jaki został wysłany do Berlina a nadany przez włoski statek podwodny patrolujący Gibraltar, który donosił, że „4 lipca 1943 roku po. godz. 23-ej samolot wojskowy usiadł na wodzie i przez długi czas jacyś niezidentyfikowani ludzie chodzili po jego pokładzie zanim zatonął”.

Badania jakie Brytyjczycy wykonali, aby wyjaśnić co było przyczyną katastrofy  zaraz po tym wypadku w 1943 roku zostały zapisane w protokole w którym czytamy, że przyczyną katastrofy była awaria zakleszczenia się sterów samolotu ale plotki mówią, że zlikwidowano gen Sikorskiego, który bronił polskiej sprawy narodowej i należało go zatrzymać, ponieważ dalsze jego działania groziły popsuciem planów polepszenia stosunków Wielkiej Brytanii z ZSRR.

Po należnych honorach oddanych przez monarchię brytyjską, pochowano wielkiego Polityka na cmentarzu Newark w Anglii /dosłownie a być może celowo/ w kalesonach zapominając o ubraniu jego w mundur galowy a może był to symboliczny sygnał, że wraz ze śmiercią jego znaczenie polskich sił zbrojnych i Polski przestało mieć znaczenie?

Foto: Laweta na której przewożone były zwłoki gen Sikorskiego w drodze na cmentarz Newark, Anglia;

Zapytuję

 „To nie było nikogo z polskiej dyplomacji aby dopilnować przygotowania ciała wielkiego Polaka do pochówku a może chciano coś ukryć i dlatego nikt nie został dopuszczony?”

 ( Były cztery exhumacje generała Sikorskiego)

Na wniosek prezydenta Polski, Lecha Kaczyńskiego i premiera Donalda Tuska ciało gen Sikorskiego zostało ekshumowane z jego grobu w katedrze na Wawelu w Krakowie, tradycyjnym miejscu pochówku polskich bohaterów. Powód ekshumacji podał do wiadomości publicznej prezydent RP Lech Kaczyński  słowami „Tragiczne okoliczności śmierci generała Sikorskiego powinny być wyjaśnione” !

Polscy historycy  stoczyli bardzo ciężką batalię, aby do tej ekshumacji w ogóle doszło a jednym z silnych argumentów jakim się posłużyli było twierdzenie, że nie zbadano w sposób wystarczający zwłok generała przed jego pogrzebem. Twierdzili oni, że może został on zabity jeszcze przed katastrofą, w której najprawdopodobniej zginęła również jego córka a tylko pilot Edward Prchal przeżył, który złożył dziwne wyjaśnienia. W szczególności, chcieli oni  zbadać czaszkę, aby zobaczyć, czy nie został on zastrzelony.

Wokół śmierci generała istnieje wiele teorii spiskowych, które oskarżają Brytyjczyków, Rosjan i Polaków jako wykonawców tego zabójstwa.

Ale takie dobitne plotki sugerują, że jego śmierć została zlecona przez radzieckiego przywódce Józefa Stalina za to, że gen Sikorski  oburzył się po otrzymaniu informacji  z przeprowadzonego śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej polskich oficerów przez NKWD.

Śmiem twierdzić, że zbrodnia katyńska to wspólne dzieło niemieckich nazistów i komunistów z NKWD, którzy opracowali ten zbrodniczy plan w Krakowie na wspólnych spotkaniach obu wywiadów. Można zdecydowanie udowodnić, że sowieci zamordowali 14 tys oficerów, żołnierzy i policjantów w 1940 roku a rok później po inwazji Niemców na ZSRR „podrzucono”i  pochowano jeszcze raz tyle zwłok. Świadczyć o tym może różny stopień rozkładu zwłok, inny sposób wiązania rąk, brak w mogiłach pocisków, wielu z nich miało zupełnie nowe buty a ciała w tych mogiłach – chciałoby się rzec „ułożone były z niemiecką dokładnością” JC

Oskarżyciele Stalina twierdzą, że samolot gen Sikorskiego pozostawał niestrzeżony na pasie startowym w Gibraltarze, i łatwo można było jego sabotować. Zasługuje także na uwagę fakt, że w dniu katastrofy, 4 lipca 1943 roku samolot z radzieckim ambasadorem Iwanem Majskim i małą grupą żołnierzy radzieckich ustawił się obok samolotu polskiego generała.

Związek Radziecki miał interes w tym, aby nie pozwolić polskiemu nacjonalizmowi w drodze do komunistycznej ekspansji po wojnie a fakt przebywania na Gibraltarze słynnego brytyjskiego szpiega  Kima Philby urealniał te plany.

Kim Philby był wysokim rangą brytyjskim podwójnym szpiegiem kierującym operacjami wywiadowczymi a po 20 latach od tej „katastrofy” uciekł do Sowietów.

Inną osobą, której także należałoby się przyjrzeć był słynny płetwonurek pochodzenia włoskiego, będący na usługach brytyjskich M16 i M15, to komandor Buster Crabb, który w tym czasie przebywał ze swoją załogą na Gibraltarze a krótko po katastrofie został odznaczony medalem Grzegorza i awansowany do stopnia komandora. W 1956 roku w dziwnych okolicznościach Crabb zaginął podczas wykonywania misji penetrowania radzieckiego statku wojennego stojącego w doku w Portsmouth. Crabba podejrzewano o udział w zlikwidowaniu Sikorskiego. Wywiad brytyjski uważa jednak, że komandor ze względu na swoje doświadczenie został zabrany do Moskwy i tam do końca lat 60-tych szkolił radzieckich płetwonurków.

Foto: komandor Buster Crabb;

Tą wersję można by było przyjąć, gdyby nie fakt, że po latach jeden z załogi radzieckiego statku, płetwonurek Eduard Koltsov wyjawił, że podczas podwodnej ochrony statku, którym przybyli do Wielkiej Brytanii liderzy radzieccy z Chruszczowem na czele, zauważył obcego płetwonurka zakładającego ładunek wybuchowy na podwodnej części burty w bliskiej styczności z przedziałem magazynowania amunicji, bez zastanowienia podpłynął do niego i po krótkiej szamotaninie podciął Crabbowi gardło.

Wizyta Chruszczowa w Portsmouth (1956) link

Istnieje również bardzo prawdopodobna hipoteza, że generał Anders maczał swoje ręce w  śmierci swojego przełożonego. Anders i wielu jego naśladowców byli pro-piłsudczykami podczas gry gen Sikorski i rząd polski był anty-Piłsudski.

Foto: gen Anders i gen Sikorski (z prawej)

Żołnierze, Nekrolog dla Genewy –  Rolf Hochhuth

Niemiecki dramaturg Rolf Hochhuth w 1967 roku napisał scenariusz do spektaklu grał rolę w „Żołnierze” w którym aktor John Colicos wprost ze sceny z pogardą oskarżał Winstona Churchilla, że premier Wielkiej Brytanii zlecił zabójstwo polskiego wodza, ponieważ był zaniepokojonym wpływem gen Sikorskiego na więzi ze Stalinem. Hochhuth dawał do zrozumienia, że posiada niezbite dowody potwierdzające tą zbrodnię.

Foto: Aktor John Colicos wcielił się w postać Winstona Churchilla, któremu sumienia nie daje spokoju po zleceniu przez niego zabójstwa gen Sikorskiego;

Spektakl ten, który miał się odbyć w Londynie i w kilku innych miastach na wyspach brytyjskich został definitywnie odwołany.

Jugosłowiański polityk i patriota zaangażowany w walkach z Niemcami na Bałkanach Milovan Dilas miał powiedzieć, że Stalin w jego obecności ostrzegał, że „Brytyjczycy mogą zabić Tito tak jak to zrobili z Sikorskim”.

Badacze również wskazują prosto palcem na wojennego brytyjskiego przywódcę Winstona Churchilla.

Były pilot Sir Robin Cooper , który, rozpatrywał ponownie sprawę śmierci Sikorskiego w części odtajnionych dokumentów z 1969 roku stwierdził /czego się wszyscy spodziewali/, że „możliwość zamordowania Sikorskiego przez Brytyjczyków jest wykluczona”.

„Ale”, dodał, „jest możliwe, że został on zamordowany przez osoby nieznane, nie można więc wykluczyć zbrodni”.

Moim zdaniem podejrzenia o zabójstwo gen Sikorskiego przez Rosjan trzeba wykluczyć, ponieważ Stalin respektował go i ufał mu bardziej niż brytyjskiemu premierowi  i gdyby ten chciał go zlikwidować to miał więcej okazji aby to zrobić.

Polityka generała polegała również na niedopuszczeniu w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów na linii Londyn – Moskwa, ponieważ spowodowałoby to odsunięcie Polaków od decydowania o przyszłości Polski.

Natomiast stosunki między Andersem a Sikorskim nie były dobre i ograniczały się tylko do służbowych poleceń i rozkazów wydawanych przez polskiego wodza.

To własnie Sikorski zrugał Andersa za to, że ten pozwolił na dezercję 3 tys polskich Żydów w Palestynie z pełym ekwipunkiem, gdy tam stacjonowały wojska armii polskiej. Dezerterzy wcielili się do militarnych organizacji żydowskich Haganah i Irgun.

Czyżby akcja dezercji z Armii WP była zaplanowana a może oczekiwano, że więcej Żydów zdezerteruje z niej?

Przypomnę, że w okresie formowania WP do armii zgłosiło się 40 % semitów, ale Stalin zezwolił zmobilizować tylko tych, którzy mieli polskie obywatelstwo.

Wyprowadzenie Armii Wojska Polskiego z ZSRR było błędem taktycznym i gen Sikorski o tym wiedział.

Moim zdaniem gen Sikorski planował powrót polskich dywizji do ZSRR, aby razem z armią radziecką walczyć o wyzwolenie Polski i Europy, ale musiałby zliberalizować swoje poglądy. O tych planach mógł wiedzieć brytyjski wywiad lub gen Anders przekazał te informacje do Londynu. Urealnienie tego planu nie byłoby na rękę Churchilla i najprawdopodobniej dlatego zdecydowano się zlikwidować polskiego wodza.

Gdyby nie zabito Sikorskiego a jego zmiana planu weszła w życie to wzmocniona zostałaby polska racja stanu i polskie siły na wschodzie o powstałą później II Armię WP wraz z liczącą kilkaset tysięcy Armią Krajową tworzyłyby znaczne siły z którymi Stalin musiałby się liczyć, ale to nie byłoby na rękę „brytyjskiemu buldogowi” i radzieckiemu dyktatorowi, którego często nazywano „zemstą cerkwi”.

Nie mam wątpliwości, że to Brytyjczycy zlecili ten zamach komuś /marionetce/ kto miał zastąpić naczelnego wodza, aby usunąć ostatnią przeszkodę w neutralizacji polskiej armii.

Z gen. Andersem, który do czasu tragicznej śmierci Sikorskiego cieszył się pozornie dobrymi względami Winstona Churchilla i Józefa Stalina przestano się liczyć, traktując go jak i polskich żołnierzy jako „niepotrzebne  dywizje” za które rząd brytyjski zagarnął większą część polskich rezerw złota /rzekomo zaginionego w czasie II wojny światowej/ – jako pokrycie kosztów utrzymania cywili /polskich wojsk/ na wyspach brytyjskich.

Nie wiem jaki miał cel w tym prof Belka aby kłamać, że zrabowane przez nazistów złoto wróciło do kraju w okresie PSL-u?.

Losy polskiego złota opisałem wcześniej, oto link;

http://joechal.salon24.pl/490461,joe-chal-polskie-rezerwy-zlota-po-1939-r

Jakkolwiek się stało to udało się Churchilowi i Stalinowi roztrwonić polską siłę militarną w takich akcjach jak: Palestyna, Tobruk, bitwa o Anglię, Arnhem, Monte Cassino a na wschodzie Katyń, Sybir, Lenino,

Powstanie Warszawskie miałoby sens tylko wtedy, gdyby plan powrotu armii polskiej do ZSRR został sfinalizowany a tak skazane ono było na zagładę do takiego stopnia, że w powojennym podziale Europy Polacy nie mieli żadnego głosu.

Jedynymi wygranymi po zakończeniu II wojny światowej byli ZSRR i USA. Churchill poza wykorzystaniem Polaków w obronie wysp i okradzeniem Polski z rezerw złota niczego wielkiego nie osiągnął. Podejrzewam, że w momentach napadów wściekłości jakie on miewał przeklinał tą chwilę w której wydał decyzję o zlikwidowaniu gen Sikorskiego, zamiast prowadzić lepszą politykę w stosunku do Polaków i za wszelką cenę utrzymać to jedyne łącze z Moskwą jakim niewątpliwie był polski generał. Wolał on jednak z jakichś innych powodów zniszczyć tą relację co miało wpływ na to, że przestał być znaczącym graczem i tak na dobrą sprawę był tylko „figurantem” uczestniczącym w powojennym podziale europy.

Józef Stalin z olbrzymią rezerwą i brakiem zaufania traktował Winstona Churchilla, podobnie zdesztą Adolf Hitler Nevillea Chamberlaina.

Stalin wręcz nienawidził „grubasa z cygarem” za to, że przy podziale środków finansowych związanych z działaniami ofensywnymi II wojny światowej – ZSRR otrzymał z USA  9.2 miliarda dolarów a Wielka Brytania 30.2 miliardy dolarów. Był to dziwny i bardzo niesprawiedliwy podział, ponieważ to właśnie armia czerwona wzięła na swoje barki decydujący ciężar w pokonaniu III Rzeszy.

Stosunki między Wielką Brytanią a ZSRR nigdy nie były dobre a po incydencie w Portsmouth (1956) w którym najprawdopodobniej brała udział również CIA jeszcze bardziej się one oziębiły wprowadzając rząd premiera Anthony Edena w wielkie zakłopotanie, szpiegowski skandal połączony z międzynarodowym wstydem.

Jestem pewien, że dokumenty dotyczące okoliczności śmierci generała nigdy nie zostaną odtajnione przez Anglików, dlatego też należy ich szukać w Moskwie i Berlinie przy stworzeniu lepszej atmosfery politycznej z sąsiadami. W Rosji bezpośrednio tymi sprawami zajmował się Pavel Sudoplatov – szef wydziału KGB, który kierował i był informowany z detalami o wszystkich operacjach przeprowadzanych w czasie II wojny światowej.

Trzeba pamiętać, że każda wojna to nie tylko bezpośrednie działania wojsk, ale także zmasowane akcje dywersyjne i szpiegowskie, które później po latach każdy historyk musi zweryfikować i przesiać przez coraz to drobniejsze sita a politycy nie ułatwiają zadania i pozwalają na celowe zamazywanie /manipulowanie/ faktami historycznymi.

Dla mnie i dla wielu Sikorski to wielki Polak i polski patriota, który pokazał w swojej samotnej walce, że należy walczyć o swoją i naszą Ojczyznę i dlatego został zamordowanym, ponieważ  był on zarazem wielką przeszkodą w zrealizowaniu tego co zaplanowały „zbrodnicze” mocarstwa jeszcze przed rozpoczęciem II wojny światowej – czyli nowego podziału świata, który cyklicznie następuje.

Ten nieco kontrowersyjny artykuł zapewne wzbudzi wiele komentarzy, ale oparty jest on na moim logicznym rozumowaniu, mojej wiedzy, domysłach, relacjach i opracowaniach innych autorów jak i na zlepkach dokumentów, które można jeszcze znaleźć w internecie i uczelnianych bibliotekach.

Pomocny link;

http://www.fpp.co.uk/books/Accident/1967.pdf

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, tragedia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s