Joe Chal: – Blisko 5 tysięcy dzieci imigrantów zaginęło w Niemczech!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

„Utracone (zaginione nawet na chwilę) dziecko jest największą tragedią dla rodziców i dlatego należy się im pomoc w odnalezieniu zguby, aby złagodzić ból, który może drążyć ich do końca życia”. JC

Przedstawiciel rządu na spotkaniu z mediami powiedział, że”prawie 5 tys zgłoszeń zostało przyjętych przez policje o zaginięciu dzieci z domów uchodźców od początku 2016 roku.

Od 1 stycznia 2016 roku 4,749 wałęsających się bez opieki dzieci uchodźców zostało zatrzymanych przez  niemieckie Federalne Biuro Policji Kryminalnej (BKA) powiedział rzecznik policji.

10 % czyli 431, z tych dzieci było w wieku poniżej 13 lat i 4,287 w wieku pomiędzy 14 i 17. pozostałe 31 to osoby powyżej 18-tego roku życia, będące pod opieką rodziców.

Foto: Wałęsające się bez opieki dzieci imigrantów;

Jest to gwałtowny wzrost w porównaniu z lipcem 2015 roku, kiedy 1,637 uznano za zaginionych.

Rzecznik BKA powiedział, że czasem zaginione dzieci odnajdują się po jakimś czasie i że liczby te mogą być nieco inne. Może również tak być, że zaginięcie dziecka zgłasza się w wielu innych miejscach, lub z nieco zmienionymi danymi osobowymi.

Nie można też wykluczyć, że niektóre z tych dzieci były ofiarami przestępstwa.

Europol poinformował w niedzielę, że ponad 10.000 dzieci uchodźców zaginęło w całej Europie w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

„To wcale nie znaczy, że coś się stało niedobrego z jakimkolwiek z nich”, powiedział rzecznik Europolu. „Część z tych dzieci mogła zostać w rzeczywistości z dalszą rodziną. Ale to również nie znaczy, że wszystkie te dzieci są potencjalnie zagrożone”.

Prezes Agencji Ochrony Niemieckiego Dziecka, Heinz Hilgers, powiedział , że dzieci bez opieki mogą być „łatwym celem” do wykorzystania przez różnych przestępców.

„Ci kryminaliści nie muszą być akurat pedofilami”. „Najbardziej niebezpiecznymi są ci, którzy dla korzyści materialnych wykorzystają wszystkie nadarzające się okazje ” wyjaśnił Hilgers.

Przedstawiciel Stowarzyszenia Niemieckiego dla Małoletnich Uchodźców (BUMF), oskarżyło administracje, ponieważ najwięcej zaginionych dzieci miało miejsce podczas przeprowadzonego w chaosie procesu rejestracji uchodźców w Niemczech.

„To nie tylko wina tego w jaki sposób uchodźcy dotarli do Europy, ale także procesu rejestracji w Niemczech”, powiedział Niels Espenhorst z BumF, dodając, że kiedy dzieci nie są prawidłowo zarejestrowane po przybyciu do tymczasowych ośrodków opieki, gdzie panuje zamieszanie, którego nie można było opanować.

Espenhorst wyjaśnił, że gdy nieletni przebywają w miejscach bez żadnych perspektyw, „to uciekają się do czynów nielegalnych”.

Takim głośnym przypadkiem było zniknięcie chłopca imieniem Mohamed Januzi z Bośni, który zaginął na zewnątrz rządowego budynku w Berlinie jesienią ubiegłego roku.

Po kilku tygodniach jeden mężczyzna przyznał się do porwania i zamordowania chłopca.

Pożyczane dzieci?

Jest powszechnie wiadomym, ze Federalne Biuro dla Imigrantów i Uchodźców w Niemczech BAMF daje największe preferencje i szanse otrzymania stałego pobytu wszystkim młodym rodzinom i to najchętniej z małymi dziećmi.

Wielu imigrantów może więc kłamać do woli i podawać nieprawdziwe informacje, że posiada dzieci, które rzekomo gdzieś się zawieruszyły lub zostały porwane, aby dodano im właśnie te dodatkowe decydujące punkty tak jak dostają wszystkie młode i zdrowe rodziny w celu zakwalifikowania ich jako azylantów czy uchodźców.

Trzeba pamiętać, że wielu imigrantów nie ma żadnych dokumentów i fakt ten działa na ich korzyść.

W artykule tym wykorzystano informacje powszechnie dostępne w internecie oraz ze źródeł własnych.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Prawo, Przygoda, Religia, tragedia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s