Joe Chal: – Czołg Tygrys wywołał przerażenie wśród azylantów w Niemczech!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Władze w Górnej Bawarii prowadzą dochodzenie po tym jak czołg Tygrys wyglądający jak z okresu II wojny światowej oznaczony czarnym nazistowskim krzyżem pojawił się na ulicach miasta Steinkirchen bei Pfaffenhofen. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie slogany napisane na opancerzonym boku, które brzmiały „w obronie przed azylantami” i „Pakiet dla azylantów III”.

Jak się później okazało nie był to prawdziwy czołg a jedynie prawie wierna makieta wykonana z kartonów i drewna, wewnątrz których był zwykły samochód.

Foto! Makieta czołgu Tygrys na ulicach miasta Steinkirchen bei Pfaffenhofen;

Kiedy ten pojazd pojawił się przed budynkiem dla uchodźców wzbudził przerażenie wśród mieszkańców tego przytułku.

W czasie poruszania się pojazdu „czołgu” z wnętrza jego wydostawały się jakieś okrzyki?

Mały filmik i zdjęcia zostały wykonane i umieszczone w internecie.

Jak się okazało organizatorami byli aktorzy amatorskiego teatru OCV, który działa jako legalne stowarzyszenie w Steinkirchen i to zwykle oni organizują co roku parady na ulicach swego miasta.

Jakież było ich zdziwienie, kiedy za ten czyn otrzymali grad negatywnej krytyki.

Wyjaśniali później swoje działanie tym, że nie chcieli w żaden sposób naśladować skrajnie prawicowego i anty rządowego ruchu przeciwko imigracji z Afryki, który nabiera rozmachu w całych Niemczech. Podali nawet przykład, że wśród ich członków trupy są również uciekinierzy z Bliskiego Wschodu.

Rzecznik policji wyjaśnił zainteresowanym mediom, że nie zrobił nic, aby zatrzymać poruszającego się po ulicy opancerzonego Tygrysa zaznaczając jednocześnie, że ich karnawałowy pokaz mógł jedynie naruszyć ustawę o podżeganiu do nienawiści religijnej, ale nie było w tym żadnego zagrożenia i nie wydał polecenia swoim podległym policjantom  do interwencji.

Według jego opinie zabawa toczyła się jak co roku i nie było podstaw, aby ograniczyć swobodę artystyczną podczas parady.

Funkcjonariusze policji jak zwykle przy takich zabezpieczeniach legalnie organizowanych uroczystościach filmowali cały przebieg karnawału i materiały te mogą posłużyć prokuratorom gdyby oni chcieli głębiej zbadać czy nie zaistniały jakieś czynniki, które mogły doprowadzić do niepożądanych zajść czy starć na tle rasowym.

W artykule tym wykorzystano materiał, który jest powszechnie dostępny w internecie jak i źródła własne.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Humor, Komedia, Kultura, Polityka, Prawo, Przygoda, Religia, tragedia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s