Joe Chal: – Autentyczną 1500 letnią Biblię znaleziono w Turcji!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

1500 letnią starą Biblię odkryto w Turcji, która wskazuje na to, że Jezus Chrystus wcale nie został ukrzyżowany.

Stara Biblia została odkryta w 2000 roku a zawiera rzekomo Ewangelię Barnaby.

Foto: Stara Biblia wraz z Ewangelią Barnaby;

Książka została przekazana przez rząd turecki do Muzeum Etnograficznego w Ankarze pod eskortą policji.

Barnaba był uczniem Chrystusa i zapisanymi przez niego słowami twierdzi, że Jezus nie został ukrzyżowanym, natomiast wstąpił do nieba jako żywa istota a Judasz Iskariota został ukrzyżowany zamiast niego.

Ponadto ta stara bo licząca ponad 1500 lat Biblia stwierdza, że ​​Jezus Chrystus nie był synem Boga, ale był poprostu prorokiem, który przekazał słowo Boże.

Według raportu władz Narodowych Turcji, Biblia i domniemana Ewangelia Barnaby została skonfiskowana przemytnikom, działającym w rejonie Morza Śródziemnego w 2000 roku i została zdeponowana  w tureckim sądzie jako dowód rzeczowy w sprawie, aż do bezpiecznego przekazania jej do muzeum zgodnie z obowiązującym tureckim prawem.

Policja turecka oskarżyła złodziei  o „przemyt starożytnych dzieł antycznych, dokonywanie nielegalnych wykopalisk i posiadanie materiałów wybuchowych” i przekazały cały ten materiał dowodowy do sądu.

Ekspert policji tureckiej oświadczył w odniesieniu do tego niesamowitego odkrycia bardzo starej Biblii, że pochodzenie tej książki określono przynajmniej na „2000 lat” temu.

Watykan złożył oficjalny wniosek, aby móc  otrzymać dostęp do Biblii, której  wstępnie oszacowana wartość przekracza  28 milionów dolarów i zostanie aktualnie w posiadaniu rządu tureckiego dla celów bezpieczeństwa.

Święte słowa są ręcznie napisany w odłamie języka Syryjskiego, świetlistymi złotymi literami na luźno związane ze sobą skórą zwierzęcą.

Język „Siriac” jest dialektem aramejskim – ojczystym językiem Jezusa Chrystusa. Sam aramejski jest prawie nieużywanym i wymarłym językiem, bardzo rzadko obecne używanym w dzisiejszym nowoczesnym społeczeństwie. Aramejskim posługują się tylko mieszkańcy małej wioski niedaleko Damaszku.

 

Według  Christian Post – gazety wydawanej w Waszyngtonie, same kserokopie stron świętej księgi są sprzedawane za zdumiewającą cenę prawie 2 mln dolarów. Oprócz wieku i nienagannej budowie Biblii, zawartość świętej księgi sprawia, że ​​jest ona taka cenna.

Zaznaczam, że Ewangelia Barnaby nie została włączona do Nowego Testamentu obok Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Dzieło to jest sprzeczne z ideami szeroko rozpropagowanymi w Nowym Testamencie a zamiast tego ma bardzo zauważalne podobieństwa do muzułmańskiej interpretacji Jezusa.

Ewangelia Barnaby nawet zawiera historię, w której Jezus zapowiada przyjście na świat proroka Mahometa. W związku z tym wielu wyznawców islamu wierzy, że oryginalne dzieło ewangelii zostało wyparte przez Bibliotekę Watykańską.

„Dziwne jest i trochę podejrzane, że akurat teraz w czasie kryzysu i najazdu imigrantów Muzułmańskich nagle ktoś znajduje rzecz, która może stać się przekazem dla nowej polityki w Europie.” JC

W artykule tym wykorzystano doniesienia mediów tureckich jak i źródła własne.

Link

http://www.answering-christianity.com/barnabas.htm

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Prawo, Religia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s