Joe Chal: – „Nie będzie żadnego odgradzania”, ostrzega Merkel Europę wschodnią!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

We wtorek Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostro skrytykowała propozycję krajów wschodnioeuropejskich, które wnosiły o to, aby zamknąć dla uchodźców dostęp do Europy i przystąpił do realizacji wcześniejszego planu jaki na szczycie UE rozpoczęła rozmowami z Turcją w celu ograniczenia napływu imigrantów.

Merkel, pod silną presją własnego kraju w celu zmniejszenia niekontrolowanego napływu imigrantów, wspiera plan, zgodnie z którym państwo tranzytowe jakim jest Turcja miałby uszczelnić swoje granice, a potem wysyłać samolotami uchodźców do Europy, gdzie zostaliby oni rozdysponowani do poszczególnych krajów, zgodnie z proporcjonalnym podziałem na każdy kraj w UE.

Plan ten jednak wzbudził w większości krajów UE bardzo mały entuzjazm a wręcz niechęć szczególnie tzw Grupy Wyszehradzkiej – Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, które otwarcie przeciwstawiły się temu planowi Angeli Merkel.

Kraje z Europy wschodniej zobowiązały się pomóc Macedonii i Bułgarii w zamknięciu swoich granic z Grecją, która pozostanie przez jakiś czas z szybko rosnącą liczbą uchodźców.

Odcięcie Grecji spowoduje, że automatycznie zostanie ona wyłączona ze strefy Schengen.

Następnego dnia Merkel uderza z ogromną siłą argumentując „Czy naprawdę chcemy zrezygnować i zamknąć granice z Grecją Macedonią i Bułgarią, ze wszystkimi konsekwencjami z jakimi pozostanie Grecja i Wspólnota Europejska jako całość a tym samym do strefy Schengen”?

Na dwudniowym szczycie UE w Brukseli Merkel ciągle powtarzała swoją na pamięć wyuczoną regułkę „Ja skupię całą swoją siłę, aby plan europejsko-turecki został podjęty przez UE”.

Dziwna wizyta premiera Izraela w czasie szczytu europejskiego

W jakim kierunku potoczą się rozmowy, będzie jednym z głównych mierników sukcesu lub porażki tego „szczytu”, dodała Merkel na wspólnej konferencji prasowej z udziałem izraelskiego premiera Benjamina Netanyahu.

Foto: Premier Izraela Benjamina Netanyahu i Kanclerz Niemiec Angela Merkel na konferencji prasowej w czasie szczytu UE;

„Premier Izraela jest znany w USA z tego, że przyjeżdża do Waszyngtonu i wchodzi do Białego Domu jak do własnego „kiedy chce i jak chce” bez jakiegokolwiek zaproszenia, określony przez wysokiego rangą urzędnika administracji Baraka Obamy jako „recalcitrant, myopic, reactionary, obtuse, blustering, pompous, and Aspergery” a także jako „chickenshit”.Co oznacza ”oporny, krótkowzroczny, reakcyjny, tępy, junacki, pompatyczny i autystyczny”, natomiast słowo „ chickenshit” nie będę tłumaczy – bo nie przystoi”.

Oto linki

http://www.jewishjournal.com/jews_and_special_needs/item/who_you_calling_aspergery

http://www.algemeiner.com/2014/10/28/top-jewish-leader-hier-calls-on-obama-to-name-apologize-for-and-repudiate-anonymous-official-who-called-israeli-pm-netanyahu-chickenshit/#

Sondaże popularności Angeli Merkel ciągle spadają

Merkel stale odnotowuje spadek krajowej popularności związanej z jej liberalną polityką migracyjną, której efektem było przyjęcie „na garnuszek” blisko 2 miliony azylantów przybyłych do Niemiec w zeszłym roku.

Plan Merkel i jej „agresywny” styl narzucania na inne kraje swojej polityki spowodował, że niektóre kraje UE pomału wycofują się z zobowiązań przyjęcia większej liczby uchodźców a plan z zeszłego roku do przesiedlenia 160 tys azylantów jak dotąd zrealizowano zaledwie w kilku procentach.

Kanclerz przyznała, że nie oczekuje się żadnych zmian na tym szczycie w sprawie planu ilościowego podziału azylantów na poszczególne kraje.

Słowa wypowiadane przez Kanclerz Niemiec mogą zszokować nie tylko europejczyka a jej postawa „uzurpatora Europy” nie potrafiącego budować przyjaznego podejścia do imigrantów a co najgorsze to wrogo nastawia pozostałe kraje Unii w stosunku do samych Niemiec.

Moim zdaniem plan czasowej izolacji Grecji jest najsłuszniejszym dla UE.

Zamiast 4 miliardów euro dla Turcji za niepewne gwarancje zatrzymania nawałnicy imigracyjnej warto dać Grecji dwa razy więcej, aby kraj ten wspólnie z pomocą całej Europy stał się czasowym punktem kontroli nowo przybyłych do Europy.

Polacy powinni z całych sił wesprzeć polski rząd i całą Grupę Wyszehradzką w tej sprawie.

„Jest jeszcze jedna sprawa poruszana na tym szczycie a bardzo ważna dla Polaków zamieszkałych w Wielkiej Brytanii, otóż premier tego kraju David Cameron grożąc wyjściem swego kraju z UE stara się w Brukseli upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i wyłuskać jak najwięcej dla swego kraju a przy okazji spowodować, aby Polacy opuścili wyspy brytyjskie, ale ten chytry plan może się jemu nie udać?” JC

Foto: Premier Wielkiej Brytanii Dawid Cameron i Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na szczycie UE

http://www.bbc.com/news/uk-politics-eu-referendum-35599279

W artykule tym wykorzystano doniesienia medialne powszechnie dostępne w internecie ze szczytu UE jak i ze źródeł własnych.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Komedia, Polityka i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s