Joe Chal: – Port lotniczy w New Brunswick został zamknięty z powodu ‘potencjalnie radioaktywnej paczki’!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Jeśli latasz samolotami lub korzystasz z jakiegokolwiek środka lokomocji publicznej w których oprócz pasażerów przewożone są różne paczki nie myślisz o tym, że razem z tobą mogą podróżować śmiercionośne ładunki i o to chodzi przewoźnikowi, aby każdy pasażer czuł się bezpiecznie a czy jest bezpieczny to już inna „bajka”?.

„Prawie zawsze na dalekich trasach niebezpieczne przesyłki są przewożone publicznymi środkami transportu, natomiast bardzo rzadko transport ten odbywa się specjalnymi pojazdami czy wyczarterowanymi niepasażerskimi samolotami.

Dlaczego? Bo tanio i szybko!.

Pomijam służby wojskowe, które przewożą swój sprzęt w militarnych środkach transportu”!

Ładunki te zwykle są zabezpieczone i w ochronnych pojemnikach, gdy składuje się je w specjalnych bunkrach, ale od czasu do czasu muszą zostać przetransportowane  w inne miejsce przeznaczenia za pomocą jakiegoś środka transportu i mogą w tym czasie zostać uszkodzone, ponieważ nie można przewidzieć wszystkich okoliczności podróży.

W samolotach pasażerskich transportuje się różne ładunki niebezpieczne od materiałów łatwopalnych(wybuchowych), środków chemicznych do radioaktywnych „przemysłowego przeznaczenia” w zależności jak zadeklaruje zleceniodawca swoją przesyłkę..

Zwykle są one transportowane bez żadnych problemów, ale czy zawsze?

Lotnisko zostało zamknięte z powodu „przesyłki potencjalnie radioaktywnej”

Bathurst, N.B.

Wczoraj 21 lutego 2016 roku późnym wieczorem lotnisko w Bathurst, N.B. Kanada zostało zamknięte jako środek ostrożności z powodu obaw o  potencjalne zagrożenie radioaktywne.

Foto: Rozładunek samolotu Air Canada na lotnisku w Bathurst, Kanada;

Przedstawiciel Regionalnego Portu Lotniczego w Bathurst powiedział, że odkryto paczkę, która  została uszkodzona podczas rozładunku samolotu Air Canada.

W wydanym przez zarząd portu lotniczego oświadczeniu czytamy „paczka zawierała substancję, która staje się radioaktywna tylko wtedy, gdy jest narażona na wilgoć.

Dwóch pracowników lotniska pracujących przy rozładunku zostało umieszczonych w kwarantannie, aby zapewnić im bezpieczeństwo, ale stwierdzono, że produkt nie został uszkodzony i nie ma możliwości promieniowania.

Załogi straży pożarnej i pogotowia medycznego, zostały wezwane w celu wsparcia akcji zabezpieczającej lotnisko.

Przedstawiciel Air Kanada stwierdził, że samolot kontynuował swój zaplanowany lot do Montrealu po usunięciu niebezpiecznego ładunku z pokładu.

W artykule tym wykorzystano fragmenty z Global News i ze źródeł własnych.

Foto: Rozładunek samolotu Air Canada na lotnisku w Bathurst, Kanada;

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Prawo, tragedia, Zdrowie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s