Joe Chal: – Europejski Trybunał Praw Człowieka zaprzeczył, że „Chrzest jest zbrodnią wobec dzieci”!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Ponieważ w internecie jak i w „poważnych mediach” krążą nieprawdziwe wiadomości, jakoby Trybunał Europejski Praw Człowieka uznał Chrzest Święty za „zbrodnię”, zmuszony zostałem zasięgnąć na ten temat informacji.

Poniżej wszystko co się dowiedziałem na ten temat.

Foto: Chrzest święty;

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) na swoim posiedzeniu orzekł, że chrzcząc noworodków „naruszamy jego wole i wolność”.

Powszechnie są rozprowadzane w mediach włoskich opowiadania, że sprawy wnoszone do Trybunału Praw Człowieka przez jedno lub obojga rodziców o unieważnienie chrztu świętego zostały na pierwszym posiedzeniu tego organu uznane za niezgodne z prawem i anulowane.

Fabuła ta została opublikowana na wielu włoskich witrynach z wiadomościami, ale ECHR (Europejski Sąd Praw Człowieka) nie potwierdził,  że historia ta miała miejsce w rzeczywistości.

Sąd jednak w swoim raporcie potępił Włochy za to, że pomija się prawo kobiety do sprzeciwienia się chrztu dziecka, ale także wypowiedział się negatywnie za naruszanie dziecka „wolności myśli, sumienia i religii”, zgodnie z artykułem 9 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w sprawie podstawowych praw wolnościowych człowieka.

Powołując się na ustawy zawarte w art 3 Międzynarodowa Konwencja Praw Dziecka ECHR podobno stwierdziła, że sakrament chrztu „szkodzi interesom dziecka”, ale i to pomówienie zostało odrzucone przez sąd.

W artykule tym wykorzystałem informacje z Europejskiego Trybunału Praw Człowieka jak i z poważnych światowych przekazów medialnych.

Linki;

http://www.echr.coe.int/Documents/Convention_ENG.pdf

http://hudoc.echr.coe.int/eng#{„documentcollectionid2”:[„GRANDCHAMBER”,”CHAMBER”]}

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Kultura, Polityka, Prawo, Religia, tragedia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s