Joe Chal: – W Niemczech szerzy się łapówkarstwo związane z obiektami dla uchodźców!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Osoba oficjalnie odpowiedzialna za obiekty socjalne dla uchodźców została aresztowana w Berlinie za „przyjmowanie łapówek” grubo przekraczających 50 tysięcy euro”!

Prokuratorzy w czwartek wydali nakaz aresztowania urzędnika zatrudnionego w urzędzie w centrum Berlina podejrzanego o „świadczenie usług” dla firm zabezpieczających obiekty mieszkaniowe w zamian za łapówki.

Rzecznik prokuratury w Berlinie powiedział, że 48-latek został aresztowany w tym samym czasie co menedżer firmy ochroniarskiej.

Aresztowany to kierownik działu Państwowego Urząd Zdrowia i Spraw Społecznych (Lageso) w Berlinie i był on odpowiedzialny za przyznawanie lokali dla uchodźców.

Foto: Olbrzymie kolejki uchodźców po socjalne pieniądze przed budynkiem Lageso w Berlinie;

Urzędnik ten zawierał także nowe umowy kontraktowe z firmami ochraniarskimi zaangażowanymi do pilnowania ośrodków zakwaterowania, powiedział prokurator.

Prokuratorzy podają, że ponad 50 tysięcy euro w gotówce, zostało znalezione w sejfie w domu oskarżonego mężczyzny, któremu skonfiskowano: gotówkę, samochód, komputer z zapisem elektronicznym i plikami.

Człowiek ten otrzymywał od 5 – 10 tysięcy euro łapówki od każdego przyznanego kontraktu  firmie ochroniarskiej.

Rzeczniczka Lageso powiedziała wyraźnie, że działania organów śledczych wspiera „całkowicie”, tak aby odkryć prawdę o tej sprawie.

Dodała zarazem, że mężczyzna podejrzany o łapownictwo został „zwolniony” ze swojego stanowiska.

To nie jest pierwszy przypadek tego typu w berlińskim Lageso, ponieważ już wcześniej organa ścigania otrzymywały różne sygnały, że dzieje się tam coś niedobrego a problem ten narastał wraz z coraz to większym napływem uchodźców w drugiej połowie 2015 roku.

Długie kolejki uchodźców oczekujących na zakwaterowanie lub przyznanie środków pieniężnych na jedzenie stały się zmorą tego urzędu w stolicy Niemiec.

Warunki były tak złe, że szef gabinetu został zmuszony do ustąpienia ze swego stanowiska w grudniu 2015 roku.

Od autora

Nie dość, że Niemcy nie dają sobie rady z zorganizowaniem właściwych warunków socjalnych dla „gości z Bliskiego Wschodu, których zaprosili do siebie” to na dodatek urzędnicy wyczuli, że można skubnąć nieco a cała UE poniesie tego konsekwencje.

W artykule tym wykorzystano oświadczenie berlińskiej prokuratury jak i ze źródeł własnych.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Prawo, tragedia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s