Joe Chal: – Angiela Merkel wciąż najpopularniejszą przywódczynią na świecie!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Magazyn dla elity biznesu – FORBES, nazwał Angelę Merkel Najbardziej Wpływową Kobietą na Świecie i jest to kolejny szósty rok z rzędu. Ale czy „Stalowa Dama” utrzyma ten tytuł w przyszłym roku?

Merkel zdobyła to wyróżnienie już dziesięć razy rozpoczynając  od serii sukcesów politycznych w latach 2006-2009.

Foto: Angela Merkel;

Pismo stwierdza, że żadna inna kobieta w przeszłości nie miała możliwości prowadzenia tak wielkiej gospodarki narodowej a piątej co do wielkości na świecie jaką niewątpliwie są Niemcy.

Merkel bezpośrednio kontroluje olbrzymie tempo wzrostu rocznego PKB Republiki Federalnej przekraczającego € 2,9 mld euro a co najistotniejsze to jest , ze ma ona „ogromne wpływy” na  gospodarkę Unii Europejskiej z niemieckimi środkami finansowymi wynoszącymi € 14,3 mld euro, zauważa Forbes.

Rola Merkel w walce z kryzysem imigracyjnym jest dowodem wyróżniającym ją  jako – osobę o wielkich wpływach na politykę światową.

Ale tuż za kanclerz Niemiec podąża kandydatka na prezydenta USA Hillary Clinton, kobieta, która jest prawie pewne, że będzie nominowana przez demokratów w wyborach w Ameryce jeszcze w tym roku.

„Czy ona wygra w prezydenckim wyścigu z  silnym kandydatem nr 1 jakim niewątpliwie jest Donald Trump?. Jeśli nie, to najprawdopodobniej spadnie ona na zawsze do starej skrzyni z „niepotrzebnymi zabawkami”.

Trzeba pamiętać, że do rąk każdego prezydenta USA w tym przypadku pani Clinton (w przypadku jej wygranej) dostanie się kontrola nad największą gospodarką na świecie wraz  przyciskiem na pulpicie do broni jądrowej w Waszyngtonie przez co najmniej cztery lata a to z całą pewnością oznaczałoby tylko jedno, że akcje Angeli Merkel jako „Królowej Europy” poszybowałyby bardzo wysoko.

W artykule tym umieściłem własne spekulacje jakie najprawdopodobniej nastąpią niebawem jak i doniesienia z amerykańskich mediów.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Kultura, Polityka, Prawo i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s