Joe Chal: – Niemieckim żołnierzom zablokowano dostęp do własnej bazy lotniczej w Turcji!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

W środę niemieckie media doniosły, że wstęp dla niemieckich żołnierzy do stacjonujących w Turcji baz został zablokowany przez rząd turecki w wyniku kontynuacji oskarżeń na temat ludobójstwa Ormian.

Niemiecki parlamentarny sekretarz stanu w ministerstwie obrony Ralf Brauksiepe, miał odwiedzić bazę lotniczą w Incirlik w południowej Turcji, gdzie stacjonują amerykańskie, tureckie i niemieckie odrzutowce rozpoznawcze.

Brauksiepe chciał odwiedzić bazę w połowie lipca, wraz z innymi przedstawicielami Bundestagu, aby dowiedzieć się więcej na temat niemieckich prac rozpoznawczych w walce z grupą terrorystów z ISIS, miał też odwiedzić stacje wojskowe w północnym Iraku, Kuwejcie i Katarze.

Ale w tej chwili podróż odbędzie się bez postoju w Turcji.

Powodem zakazu wstępu do bazy były ciągłe napięcia między RFN i Turcją po tym jak niemiecki parlament (Bundestag) podjął uchwałę o uznaniu Turcji krajem winnym ludobójstwa Ormian,  powiedział „za zamkniętymi drzwiami” niemiecki generał porucznik Dieter Warnecke.

Ośmieszanie i przedstawianie tureckiego premiera jako: zboczeńca, zoofila i pedofila w niemieckim parlamencie doprowadziło dygnitarza do białej gorączki – co niewątpliwie również miało wpływ na decyzje o blokadzie bazy.

Ministerstwo obrony Niemiec  zostało poinformowane przez turecki MSZ, że „personel techniczny i wojskowych” może tylko odwiedzić bazę dla niezbędnych czynności ale bez towarzystwa członków Bundestagu.

Niemcy planowali w porozumieniu z Turcją rozwinięcie tej i innych baz dla własnych sił tam stacjonujących.

„Jeśli Turcja zabrania wizytowania wojsk przez naszych parlamentarzystów to niemieckie wojsko nie powinno inwestować żadnych środków finansowych w celu rozbudowy bazy,” powiedział ekspert obrony z partii zielonych Tobias Lindner.

Na początku tego miesiąca po tym jak Bundestag przyjął uchwałę o ludobójstwie Ormian przez Turków jako fakt, Ankara odwołała swojego wysłannika z Berlina i wygląda na to, że sytuacja między tymi krajami będzie stawała się  w następnych tygodniach dość gorąca.

Turcja nigdy nie przyznała się do winy i nie wyraziła skruchy odrzucając pojęcie ludobójstwa sklasyfikowane jakozabijanie Ormian zapoczątkowane w 1915 roku. Opinia większości zachodnich historyków, którzy twierdzą, że siły osmańskie systematycznie masakrowały i doprowadziły do zagłady ponad 1,5 mln Ormian, także została zignorowana przez „zbrodniarzy”.

Jeden z wielu tysięcy masowych grobów Ormian zamordowanych przez Turków;

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oskarżył niemieckich parlamentarzystów z tureckimi korzeniami, którzy poparli tą rezolucję, mówiąc o nich że popierają „terroryzm” przez wspieranie zakazanej w UE Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) i zażądał poddania ich „badaniu krwi”, aby sprawdzić” co to są za Turcy”?.

Parlamentarzyści niemieccy otrzymali również pogróżki i na wniosek trybunału została przydzielona im ochrona policji.

W artykule tym wykorzystano informacje pochodzące z niemieckich i tureckich mediów, ogólnie dostępnych w necie jak i ze źródeł własnych.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Prawo, Religia, tragedia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s