Joe Chal: – Aresztowany dżihadysta ujawnia, jak ISIS zaplanowało zorganizowany terror w Europie!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Obszerny raport niemieckich służb specjalnych ujawnia nowe szczegóły na temat struktury i taktyki stosowanej przez ISIS w Europie, które mogą rzucić światło na niedawne ataki terrorystyczne w Niemczech.

Niemiecki rezydent, który udał się do Syrii, aby tam przyłączyć się do ISIS opowiedział o tym, jak został nakłonionym aby wrócił do Europy i przeprowadzał tam ataki terrorystyczne zamiast walczyć z reżimem Assada.

Harry Sarfo – Afrykańczyk, który wychował się w Wielkiej Brytanii a przez ostatnie lata mieszkał w Niemczech wrócił z Syrii w ubiegłym roku po tym jak z „przerażeniem doświadczył brutalność grupy ISIS do której należał”. W swoim zeznaniu wyjaśnił, że ataki terrorystyczne w Europie były koordynowane przez jego jednostki wywiadu – EMNI, kierowane przez Syryjczyka o nazwisku Abu Muhammad al-Adnani.

EMNI – to organizacja, która została stworzona na wzór policyjny i miała za cel pilnowania porządku w obrębie opanowanych terytoriów ISIS, ma złożoną hierarchię i tworzy małe jednostki do przeprowadzania ataków, wybranych według narodowości i języka.

Sarfo z Bremen, rozmawiał z mediami z celi o maksymalnym rygorze, gdzie odsiaduje on swój trzyletni wyrok obejmujący rok w całkowitej izolacji. W lipcu ubiegłego roku został aresztowanym po powrocie do Niemiec i dobrowolnie przyznał się do swoich czynów.

Foto: Harry Sarfo jako członek ISIS;

Z tego co Sarfo zeznał i opowiadał nie można całkowicie zweryfikować, ale strażnicy więzienni i niemieccy agenci wywiadu traktują go jako wiarygodne źródło i jest nadzieja, że może jego przykład zniechęcić innych do łączenia się z ISIS.

Sarfo powiedział, że kiedy przybył do Syrii, został poinformowany, że ISIS nie chce aby Europejczycy przyłączali się do grupy, ale przeprowadzali misje samobójcze w ich własnych krajach.

„Chcą mieć mnóstwo ataków w tym samym czasie w Anglii, Niemczech i we Francji,” powiedział.

Osoby znające europejskie języki obce jak i byli kryminaliści skazani za fałszerstwa – to cenni rekruci, którzy mogli być w stanie zabezpieczyć fałszywe identyfikatory lub wspomagać członków przemytu do UE, powiedział.

Z wypowiedzi Sarfo wynikało, że grupie brakowało ludzi w Niemczech i Anglii. Niektórzy bojownicy wysłani do tych krajów nie wykonywali ataków – „być może nerwy odmówiły im posłuszeństwa lub po prostu stchórzyli”.

Sarfo powiedział, że kiedy jego przyjaciel poprosił o przydział do Francji to terroryści śmiali się, mówiąc, że maja tam wystarczająca ilość ludzi – (ta rozmowa miała miejsce kilka miesięcy przed atakami w Paryżu w dniu 13 listopada).

Emni ma wywrzeć skoordynowane ataki w Paryżu i Brukseli ale ich żołnierze zostali również wysłani do Niemiec jak i do innych krajów.

Jeden niepokojący szczegół wynikający z wypowiedzi Sarfo a dotyczący nierozwiązanego przez organa śledcze ataku bombowego w Niemczech może być ściślej związany z ISIS a tego władze nie biorą pod uwagę.

Do brudnych zadań ISIS używa „czystych ludzi”, aby koordynować ataki w Europie w celu ochrony członków wywiadu Emni.

Nowo nawróceni bez znanych linków do radykalnych grup działają jako osoby niezaangażowane bezpośrednio, ale jako łącznicy pomiędzy potencjalnymi atakującymi a podziemnymi agentami ISIS w kraju.

Niemcy doświadczyli cztery masowe ataki tylko w ciągu jednego tygodnia w lipcu, które zostały zakwalifikowane przez śledczych jako: jeden prawicowy, jeden najwyraźniej zabójstwo z miłości a dwa, który zostały podobno „zainspirowane przez ISIS”.

Amaq – agencja informacyjna powiązana z ISIS, upubliczniła filmy: zarówno afgańskiego uchodźcę, który zaatakował pasażerów pociągu z siekierą i Syryjczyka, który wysadził się w Ansbach w zeszłym miesiącu, pokazując atakujących, że należą do tej samej grupy.

Eksperci od islamizmu sugerują, że w tych dwu przypadkach wykorzystano ataki „samotnych aktorów”, aby wyolbrzymiać w spektakularny sposób ich działania. Rzeczywiście nie ma „twardych dowodów”, że to ISIS jest bezpośrednio zaangażowany w planowanie tych ataków.

Jednak Sarfo sugeruje, że „czyści ludzie” pełnią bardzo ważną rolę i służą do przekazywania instrukcji dla potencjalnych atakujących od agentów a dotyczących metod, jak również pośredniego wspomagania ISIS w ich atakach, dlatego zostając w cieniu unikają zdemaskowania, ponieważ nie mają bezpośredniego związku z atakami.

Sarfo zdecydowanie wierzy, że „setki” zagranicznych bojowników wróciło do Europy i wciąż mają oni związek ze swoimi grupami w Syrii.

Harry Sarfo opowiada zza więziennej kraty;

Dodał, że Europejczycy, którzy chcieliby udać się do Syrii, są obecnie instruowani do ukrycia swego prawdziwego celu podróży i ograniczenia się do wyjaśnienia władzom na przejściach granicznych, iż udają się na wakacje do Turcji, podejmując pewne logiczne przygotowania jak:  rezerwacja hotelu czy wejściówki do tureckich muzeów, kin , teatru a w rzeczywistości są oni prawie natychmiast przemycani na terytoria opanowane przez ISIS wraz z bronią dostarczoną jeszcze na terytorium Rumelii (Turcji).

Szkolenia praktyczne z różnego rodzaju broni jak i detonacji ładunków wybuchowych z zachowaniem konspiracji odbywa się w tempie przyspieszonym, aby uniknąć podejrzeń.

W ubiegłym miesiącu policja aresztowała w Niemczech mężczyznę, który podróżował do Syrii, która jest uważana za ściśle związaną z dokonanymi atakami w Paryżu, (Abdelhamida Abaaouda).

W artykule tym wykorzystano różne informacje znajdujące się w internecie jak i źródła własne.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Prawo, Religia, tragedia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s