Joe Chal: – „Terror nie przyszedł do Europy wraz z uchodźcami”, powiedziała Merkel!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

W środę Kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że „zjawisko terroryzmu” nie zaczęło się w momencie napływu uchodźców.

Podczas wiecu w nadchodzącej kampanii wyborczej w landzie w Neustrelitz, Meklemburgia-Pomorze Przednie, kanclerz została zapytana „czy terroryzm przyszedł wraz z napływem uchodźców do Niemiec ?”.

Merkel odpowiedziała, że terroryści mogą próbować pozyskać przychylność i wplątać się w grupy uchodźców, jednakże zjawisko terroryzmu islamistycznego ISIS nie jest zjawiskiem, które przychodzi do nas wraz z uchodźcami, ale są to działania, które już zostały „zaimplantowane” tutaj wcześniej”.

„Od pewnego czasu politycy niemieccy już nie mówią po cichu, ale wprost pokazują palcem, że to Turcja jest odpowiedzialna za szkolenie i wspieranie grup terrorystycznych”.

Kanclerz przypomniała również o unijnych planach partii konserwatywnych, które mają stawić czoła zagrożeniom terrorystycznym poprzez zwiększenie personelu policji i poprzez zwiększenie kompetencji państwa: „. Więcej personelu plus więcej uprawnień do ingerowania”

„Dzięki zapisom cyfrowym, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poprzez tzw darknet (szpiegowanie internetu) – które jest obecnie w mediach ponownie z powodu strzelaniny w Monachium – musimy cały czas dostosowywać różne metody walki”  dodała Merkel.

„To, co kiedyś było tylko monitoringiem wkrótce stanie się systemem  rozpoznawania twarzy, dla przykładu” dodała kanclerz.

Kraj był wstrząśnięty w zeszłym miesiącu poprzez ciąg ataków występujących w ostatnich tygodniach z których dwa były prowadzone przez ludzi, którzy szukali schronienia i ubiegali się o azyl w Niemczech a zostali powiązani z islamskim terroryzmem.

17-letni Afgańczyk, który zaatakował pasażerów pociągu (raniąc 18-tu siekierą i nożem) koło Würzburga został zastrzelony a po przeszukaniu jego miejsca zakwaterowania policja znalazła flagę ISIS, jak również inne elementy związane z islamistami w jego pokoju. Sześć dni później 27-letni Syryjczyk wysadził się w powietrze.

Foto: 17 letni Afgańczyk, który zaatakował siekierą i nożem pasażerów pociągu w Niemczech;

Grupa informacyjno-wywiadowcza Amaq powiązana ściśle z ISIS opublikowała wideo przedstawiając tych dwu mężczyzn jako bohaterów wiernych islamowi i grupie, którą reprezentowali. Jednak prawdziwym celem tego filmu było wyolbrzymienie siły jaką niosą dzihadyści poprzez terror i rozsiewanie strachu przed nimi.

Niemiecki przedstawiciel prowadzący śledztwo w obu przypadkach poinformował, że ci dwaj mężczyźni mieli kontakt i byli w pewnym momencie poinstruowani przez członków grupy ISIS.

 

W artykule tym wykorzystano informacje powszechnie dostępne w internecie jak i źródła własne.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Prawo, Religia, tragedia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s