Joe Chal: – Policja zastrzeliła ojca, który bronił zgwałconej córki!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

We wtorek Policja z Berlina zastrzeliła ojca młodej dziewczynki w domu uchodźców, gdy próbował on zaatakować mężczyznę, który rzekomo seksualnie wykorzystywał jego córkę.

27-letni mężczyzna w berlińskim Domu Uchodźcy został oskarżony o seksualne wykorzystywanie ośmioletniej dziewczynki. Świadkowie twierdzą, że mężczyzna zwabił dziewczynkę do parku w pobliżu domu, a następnie wykorzystał ją tam seksualnie.

Policja zareagowała na doniesienie i aresztowała mężczyznę za molestowanie seksualne. Ale po tym jak oficerowie zakuli  podejrzanego w kajdanki i prowadzili go do radiowozu, 29-letni mężczyzna a ojciec dziewczynki – rzucił się na podejrzanego z nożem.

Świadkowie mówili, że 29-letni krzyknął: „Ty nie przeżyjesz tego”.

Policjanci stwierdzili, że strzelali do ojca pokrzywdzonej dziewczynki, aby zatrzymać atakującego.

29-latek zmarł z powodu odniesionych ran postrzałowych kilka godzin później w szpitalu.

Jak do tej pory nie jest jasne, ile oddano strzałów i ilu oficerów strzelało do ofiary, ale zapewne zostanie to wyjaśnione w trakcie dochodzenia w sprawie o użycia broni palnej, która jest standardową procedurą, kiedy policjant używa broni przeciwko komukolwiek w Niemczech.

W ubiegłym roku, dziesięć osób zostało zastrzelonych przez policję w Niemczech, według ostatniego raportu medialnego. Był to wzrost w stosunku do roku 2014, kiedy zginęło tam siedem osób.

Członkini niemieckiej lewicowej partii w parlamencie Die Linke, ujawniła,że tylko w pierwszym kwartale tego roku doszło do 128 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w domach dla uchodźców na terenie Niemiec, według Tagesspiegel. Dzieci były podobno wykorzystywane przez pracowników zatrudnionych w zakładach dla uchodźców, w tym ochroniarzy, a także przez ludzi tam mieszkających.

Politycy i organizacje pozarządowe, jak Save the Children  (Ratujmy dzieci) wezwały do lepszych zabezpieczeń dla dzieci w domach uchodźców, w tym zatrudniania większej liczby pracowników przeszkolonych w zakresie ochrony dzieci, zapewniając więcej odrębnych urządzeń sanitarnych dla płci odmiennej i organizowanie opieki nad dziećmi w lepiej zabezpieczonych pomieszczeniach.

W notce tej wykorzystano ogólnie dostępne informacje zawarte w necie jak i źródła własne.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Humor, Polityka, Prawo, Religia, tragedia, Zdrowie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s