Joe Chal: – Francja i Niemcy będą miały wspólne obiekty wojskowe i lotnictwo!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

We wtorek Niemcy i Francja ujawniły plany wspólnych baz lotniczych i wspólnego użytkowania samolotów transportowych w ramach wojskowego stylu „shake-up” (reorganizacja agresywnej grupy militarnej) w wyniku decyzji Wielkiej Brytanii opuszczenia Unii Europejskiej.

Oba kraje podpisały porozumienie w celu wspólnego użytkowania samolotów transportu wojskowego C-130J Super Hercules, powiedział w Paryżu francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian.

Foto: C130Js – Super Hercules;

Jego niemiecki odpowiednik MSW Ursula von der Leyen powiedziała mediom, że nowy podpisany kontrakt to wstęp do nowego układu, który zostanie zapięty na ostatni guzik do 2021 roku.

Przypomnę, że Francja zamówiła w styczniu tego roku cztery C-130Js od amerykańskiej firmy Lockheed.

Niemcy szukali możliwości nabycia od czterech do sześciu samolotów tego samego typu, aby stacjonowały one we Francji,. Oba kraje rozpatrywały stacjonowanie tych samolotów w bazie lotniczej w Orleanie – centralna Francji, powiedziała Von der Leyen.

Członek socjalistycznej partii Le DRIAN-a powiedział, że pomysł był taki, aby samoloty funkcjonowały w pierwszym rzędzie zarówno dla francuskich jak i niemieckich sił powietrznych.

Zaledwie tydzień po tym jak Wielka Brytania zagłosowała w referendum za opuszczeniem Unii Europejskiej London „sparaliżował” europejskie wysiłki na rzecz bardziej ścisłej zintegrowanej polityki, powiedziała Von der Leyen minister niemieckiego MSW.

UE powinna wykorzystać nadarzająca się szansę, by to zmienić, dodała argumentując.

Przedstawiciel rządu francuskiego powiedział w zeszłym miesiącu, że dla Paryża i Berlina były sporządzone plany aby stać się bardziej „aktywnym i użytecznym” w polityce obronnej.

W artykule tym wykorzystano informacje powszechnie dostępne w necie jak i źródła własne.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Prawo, Technika i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s