Joe Chal: – Trump chce mocniejszej i znacznie lepszej relacji z Niemcami!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Członek zespołu przejściowego prezydenta-elekta powiedział we wtorek, że Donald Trump chce rozwinąć bardzo szerokie i mocniejsze relacje z Angelą Merkel, po tym jak skrytykował on bardzo mocno politykę prowadzoną przez kanclerz Niemiec i NATO.

Amerykański finansista i przedsiębiorca Anthony Scaramucci, który reprezentuje zespół Trumpa na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, powiedział że odchodzący prezydent USA był „człowiekiem pokoju”, który” uznawał znaczenie sojuszy długoterminowych, jakie mamy z Europą „.

Ale przyznał jednocześnie, że Trump również stara się budować mosty z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, aby odejść od działań wojennych w Syrii, Ukrainie i niepotrzebnych wzajemnych oskarżeń.

„On chciałby mieć równie świetne relacje z Angelą Merkel, jakie ma z prezydentem Putinem,” powiedział Scaramucci dziennikarzom w szwajcarskim kurorcie Davos, gdzie 3000 członków elit politycznych i biznesowych zebrało się na dorocznych rozmowach.

„Prezydent-elekt nie jest tym, kto chce mieć złe relacje z ludźmi i na pewno nie postrzega Europy jako słabego regionu”.

„W ciągu najbliższych sześciu miesięcy 2017 roku, stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Europą będą silniejszy niż kiedykolwiek” powiedział  Scaramucci.

Dodał: „Myślę, że Trump jasno powiedział coś, co wszyscy powinni dobrze zrozumieć, że musimy być pewni, że nasze struktury, nasze sojusze czy czartery są w ramach przygotowań do XXI. i XXII. wieku, a nie XX wieku”.

Trump w swoich wypowiedziach skrytykował Europę w wywiadzie udzielonym dwóm europejskim gazetom w niedzielę co spowodowało prawdziwą burzę wśród głównych „jajogłowych „ starego kontynentu i mediach, oceniając NATO jako „przestarzały blok” sugerując, że  więcej krajów powinno opuścić Unię Europejską po Wielkiej Brytanii.

Republikański miliarder, który właśnie obejmie urząd prezydenta, krytykował także  otwarcie granic dla milionów uchodźców i imigrantów, określając je jako „nieodpowiedzialne” decyzję Merkel i określił to jako „katastrofalne i niemądre dla całej Europy”.

Foto: Donald Trump ostro krytykuje polityczne decyzje Angeli Merkel;

Scaramucci w swoim wywiadzie powiedział, ze nikt nie powinien obrażać się na słowa Trumpa, ale każdy powinien się tylko zastanowić i wziąć jego słowa „do serca”.

W artykule tym wykorzystano przekazy medialne ogólnie dostępne w mediach jak i źródła własne.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s