Joe Chal – „Jawna Zdrada Polski – awans w nagrodę”!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

              “Tego nigdzie się nie przeczyta – bo zostało ukryte głęboko!”

5 czerwca 1967 roku na znak solidaryzowania się z atakiem Izraela na kraje sąsiadujące – Pod nazwa “Operacja Focus” w kilkudziesięciu sztabach LWP wywieszono flagi izraelskie!!!.

flada Izraela na polskim sztabie w Szczecinie

 Foto: Zawieszone nocą z dnia 4/5 czerwca 1967 roku flagi izraelskie powiewały na polskich sztabach w jednostkach i garnizonach LWP (budynek sztabu 12 DZmech. w Szczecinie);

Dzień wcześniej pod pretekstem “wysłania do pralni” polskich flag zdjęto z masztów polskie symbole.

Z nocy z 4-go na 5-tego czerwca na prawie cały dzień polskie Jednostki Wojskowe nic nie przypominały POLSKOŚCI.

Reakcji ze strony MON-u nie było praktycznie żadnej. Natomiast Minister Obrony Narodowej gen. Jaruzelskiemu zajęło cały rok aby rozwiązać ten problem. Prawdę mówiąc zataił on ten fakt przed sowietami, ponieważ to właśnie ZSRR uzbrajał stronę przeciwną w przyszłym konflikcie, czyli /kraje arabskie/!

Znalazł jednak minister salomonowe wyjście i nagrodził oficerów odpowiedzialnych za ten “niehonorowy wybryk” – zamiast sądu, degradacji a może nawet kary najwyższej – zostali sprawcy wywieszonych flag awansowani na wyższe stopnie i stanowiska!

“A przecież to nie  była demonstracja religii żydowskiej?

To była jawna zdrada i prawdziwe pokazanie przynależności  wyższych oficerów i generałów do obcego-wrogiego Polsce, Państwa – Izraela”!

Wtedy to właśnie ponad 300 oficerów /od stopnia kapitana do pułkownika z różnych jednostek wojskowych poprzez “szybkie awanse kadry młodszej”/ rozesłano do polskich garnizonów w celu “Wymiany Kadry Dowódczej”

Paradoksem w tym wszystkim było to /zresztą niezgodne z regulaminem/ mianowanie na stanowisko D-ców JW oficerów np: w stopniu majora,którzy byli przełożonymi pułkowników dyplomowanych?

/Odsyłam do wikipedii w której wyraźnie jest pokazane, który z generałów tamtego okresu został odwołany ze stanowiska i przeniesiony na wyższe stanowisko w 1968 roku/.

Oto kilka z kilkuset nazwisk “zasłużonych” generałów, którzy przeniesieni zostali na wyższe stanowiska służbowe w tym czasie, (nawet do Zjednoczonych Sił Zbrojnych Państw Stron Układu Warszawskiego)!

gen Stanisław Antos D-ca 12 DZmech. w Szczecinie ( na zdjęciu tego sztabu powieszono izraelską flagę)

gen. Czesław Waryszak – D-ca Warszawskiego Okregu Wojskowego

/ograniczam się do tych nazwisk bo już dostałem pogróżki, że “Za dużo nazwisk i mogą mi zamknąć bloga”/.

Moja refleksja:

Czy Stan Wojenny był potrzebny do wprowadzenia w Polsce?

Zdecydowanie odpowiadam, że był potrzebną koniecznością jedyny raz w historii Państwa Polskiego i LWP właśnie w 1967 roku, ale tak się nie stało i pozostała hańba z tamtych lat.

PS;/ Nie boję się pisać o tych sprawach i uważam nawet że jest to mój obowiązek, aby podnieść te ukrywane sparszywiałe, wstydliwe momenty i nonsens istnienia LWP.

Oprawcy, którzy katowali mnie fizycznie i psychicznie nie mogą mnie już skrzywdzić mocniej, ponieważ nastały inne czasy wolnej i sprawiedliwej Polski.

Joe Chal – autor

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Prawo, tragedia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s