Joe Chal: – „Czy Wielka Brytania zatruła podwójnego agenta Skripala”?

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

„Wielka Brytania zatruła Skripala i możemy to udowodnić!” – Czy słowa te są tylko rosyjską propagandą?

W ostatnim czasie ukazało się wiele komentarzy w zachodnich mediach w tej sprawie, oto niektóre z nich.

„Brak dowodów”. „Fakty, które nie pasują do siebie, albo brak faktów”. „Cała sprawa to oszustwo Borisa Johnsa wykonane przez Black Cube (Czarny Sześcian)”. „Izraelskie brudne sztuczki, które pomogły Rupertowi Murdochowi szantażować rodzinę królewską i przejąć kontrolę nad MI6”. „Murdoch i jego małpoludek Julian Assange są nie tylko Izraelczykami i agentami, ale to instytucje syjonistyczne”. „Głupi, pieprzeni Rosjanie wciąż czczą Assange’a, który nieustannie ich pochyla, aby mogli być kopani w dupę. „Kiedy Rosja obudzi się do cholery?”

Rosyjski ambasador w Wielkiej Brytanii Alexander Yakovenko w niedzielę powiedział, że tak zwany przypadek Skripala jest „operacją fałszywej flagi” prowadzoną przez brytyjskie tajne służby.

„Ta prowokacja została przeprowadzona przez brytyjskie tajne służby. Nie mamy żadnych faktów, odmawiają współpracy z nami. Taki stan rzeczy przekonuje nas, że jest to prowokacja zorganizowana przez tajne służby” – powiedział Yakovenko na konferencji prasowej.

Dyplomata dodał, że prowokacja została spowodowana dwoma przyczynami, w tym koniecznością ukrycia faktu, że Londyn zaakceptował prawie wszystkie warunki określone przez Brukselę w rozmowach o Brexit. Drugim powodem jest zamiar bycia liderem w tak zwanym „odstraszaniu Rosji” i potrzebie pozyskania poparcia parlamentu i ludzi.

Skripal, były rosyjski oficer wywiadu, który pracował również dla wywiadu brytyjskiego wraz z jego córką Julią przebywają w szpitalu od 4 marca z powodu bezpośredniego kontaktu z czymś, co eksperci brytyjscy nazywają – trucizną nowej generacji zwanej A234.

Sergei Skripal and his daughter Yulia

Foto: Brytyjscy śledczy uważają, że trucizna została dodana do śniadaniowej owsianki rosyjskiemu podwójnemu agentowi Siergiejowi Skripale, pokazanego tutaj wraz z jego cóką Julią;

Personel medyczny szpitala w dystrykcie Salisbury powiedział, że Julia wyszła ze śpiączki, zaczęła rozmawiać i szybko dochodziła do siebie, podczas gdy jej ojciec, były rosyjski szpieg Siergiej Skripal, wciąż był w stanie krytycznym, ale stabilnym.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało 14 pytań skierowanych do Wielkiej Brytanii w sprawie „sfabrykowania dowodów”.

Po zatruciu szpiega i jego córki premier Wielkiej Brytanii Theresa May oskarżyła Rosję o zorganizowanie ataku i wydalono 23 rosyjskich dyplomatów. Kilka innych krajów wydaliło również rosyjskich dyplomatów solidaryzując się z Londynem.

Rosja zdecydowanie zaprzeczyła zarzutom stawianym przez brytyjski rząd i zaoferowała pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy. Po decyzji kilku krajów o wydaleniu dyplomatów Moskwa zareagowała w podobny sposób, podejmując wzajemne kroki wobec państw, które wydaliły rosyjskich dyplomatów.

Brytyjscy śledczy uważają, że trucizna została dodana do śniadaniowej owsianki rosyjskiemu podwójnemu agentowi Siergiejowi Skripale, pokazanego tutaj wraz z jego cóką Julią;

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Prawo, tragedia, Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s